DomůInvesticeBranson věří start-upu, který chce být evropskou odpovědí na Robinhood

Branson věří start-upu, který chce být evropskou odpovědí na Robinhood

Lightyear, evropský vyzyvatel obchodní platformy Robinhood, získal finanční prostředky ve výši 25 milionů dolarů v investičním kole podporovaném britským miliardářem Richardem Bransonem. Letecký a vesmírný magnát získal nezveřejněný podíl v Lightyear prostřednictvím svého konglomerátu Virgin Group.
Lightyear, aplikace pro obchodování s akciemi se sídlem ve Spojeném království, získala nové finanční prostředky ve výši 25 milionů dolarů na rozšíření své přítomnosti v celé Evropě.

Společnost, kterou loni založili v Londýně estonští podnikatelé Martin Sokk a Mihkel Aamer, nabízí obchodování bez provizí s více než 3 000 globálními akciemi a účty ve více měnách. Sokk a Aamer dříve pracovali ve Wise, společnosti na převod peněz kótované ve Spojeném království.

\“Finanční trhy byly příliš dlouho příliš složité s vysokými překážkami vstupu a matoucím žargonem,\“ uvedl Branson v prohlášení. „Martin, Mihkel a tým Lightyear zvedají poklop světu investování – dělají ho transparentnějším a zároveň posilují lidi prostřednictvím vzdělávání – aby si vybrali produkty, které jsou pro ně vhodné.“

Branson věří start-upu, který chce být evropskou odpovědí na Robinhood

Jedná se o mladý start-up, který byl ve Spojeném království spuštěn jen v září. Lightyear má však ambiciózní plány rozšíření. Společnost spustí svou aplikaci v dalších 19 evropských zemích včetně Německa a Francie, čímž rozšíří svoji působnost do eurozóny. Cílem je působit iv zemích mimo eurozónu, jako jsou Švédsko a Norsko.

Podle Nicole Quinn, generální partnerky společnosti Lightspeed, dohoda ukazuje, že stále existuje velký zájem investorů o investiční aplikaci zaměřenou na Evropu, i když Robinhood čelí útlumu v objemech obchodování. „Retailové investice se v USA v loňském roce více než zdvojnásobily. Až pětinu všech obchodů tvoří retailoví investoři v USA,“ řekla CNBC. „Věříme, že Evropa jde tímto směrem.”

Peněžní injekce přichází v těžkých časech pro akciové trhy, které se propadly v reakci na obavy z hrozící recese. Robinhood je ve srovnání s cenou IPO nižší zhruba o 78 %. Martin Sokk, generální ředitel společnosti Lightyear, řekl, že se neobává poklesů na veřejných trzích. „Trhy stoupající, klesající nebo boční nás příliš neovlivňují, protože budujeme něco, co trvá strašně dlouho,“ řekl v rozhovoru.

Ačkoli Evropa může být pozadu za USA, pokud jde o převahu maloobchodního obchodování, region je stále více přeplněný různými on-line obchodními aplikacemi, které si hledají klienty. Lightyear čelí konkurenci ze strany obou etablovaných brokerů jako Hargreaves Lansdown a AJ Bell a fintech jako Revolut, Freetrade a eToro. Mezitím Robinhood také naznačil svůj záměr vstoupit na evropský trh, i když se zaměřením spíše na krypto než akcie.

Hand of a woman touching play button on digital display. Person starting new project and pressing interactive button on touch screen.

Společnost se před několika lety pokusila prosadit v regionu, nakonec ale své plány zrušila a rozhodla se místo toho zaměřit na svůj domácí trh. Od té doby se dohodla na akvizici kryptoburzy Ziglu se sídlem ve Spojeném království.

Investoři v poslední době opouštěli rychle rostoucí technologické společnosti, jako je Robinhood, kvůli obavám, že jejich ztrátové obchodní modely nemusí vydržet zhoršující se ekonomické klima poznamenané rostoucí inflací a přísnější měnovou politikou.

Lightyear ještě není ziskový. V současnosti je hlavním zdrojem jeho příjmů rovných 0,35 % z měnových konverzí při obchodování se zahraničními akciemi. Sokk říká, že firma plánuje nakonec diverzifikovat svůj tok příjmů, včetně předplatitelské služby, která má být spuštěna koncem letošního roku.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek