DomůPodnikáníZisk banky Morgan Stanley poprvé za více než dva roky zaostal za...

Zisk banky Morgan Stanley poprvé za více než dva roky zaostal za očekáváními

Americká banka Morgan Stanley zaznamenala ve 2. čtvrtletí pokles zisku téměř o 30 %, přičemž poprvé za devět kvartálů zaostala za očekáváními. Klesly i její tržby, a to o více než desetinu. Výsledky ovlivnil zejména výrazný pokles byznysu v oblasti fúzí a akvizic. TASR o tom informuje na základě zpráv agentury Reuters a portálu RTTNews.

Agresivní opatření americké centrální banky s cílem zmírnit vysokou inflaci zasáhla globální finanční trhy a zredukovala poptávku firem po fúzích a akvizicích. Zároveň oslabily zájem společností o získávání hotovosti prostřednictvím emisí akcií a dluhopisů. Takový vývoj zároveň zasáhl do příjmů investičních bank. Příjmy z investičního bankovnictví Morgan Stanley se propadly o 55 % a příjmy banky z poradenského byznysu o 10 %.

Zisk Morgan Stanley dosáhl za 2. kvartál 2,4 miliardy USD (2,38 miliardy eur), což na akcii představuje 1,39 USD. Ve stejném období před rokem zaznamenala banka zisk 3,4 miliardy USD nebo 1,85 USD na akcii. Výsledky za letošní 2. čtvrtletí tak zaostaly za očekáváními analytiků, kteří počítali se ziskem na úrovni 1,53 USD/akce.

classic architecture details of a Bank building

Tržby Morgan Stanley ve 2. kvartálu dosáhly 13,13 miliardy USD. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku to představuje pokles o 11 %.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek