DomůPodnikáníAmazon nabídl EK ústupky, aby ukončila vyšetřování

Amazon nabídl EK ústupky, aby ukončila vyšetřování

Internetový gigant nabídl Evropské komisi (EK), že se zdrží používání údajů prodejců na své vlastní konkurenční maloobchodní podnikání. A zvýší viditelnost konkurenčních produktů na své platformě.

Americký online prodejce bude také přistupovat k jiným prodejcům než k sobě rovným a zařadí jejich nabídky do „nákupního boxu“ na své webové stránce, na kterém generuje většinu jeho prodeje.

Prodejci si zároveň budou moci vybrat svou vlastní společnost poskytující logistické a doručovací služby namísto konkurenčních logistických služeb Amazonu.

Evropská komise dala konkurentům a zákazníkům čas do 9. září, aby jí poskytli zpětnou vazbu k návrhu Amazonu, než se rozhodne, zda nabídku přijme a ukončí svá dvě vyšetřování.

Amazonu hrozí pokuta až do výše 10 % jeho globálního obratu, pokud jej Komise uzná za vinného z porušení pravidel EU. Internetový obchod nesouhlasí s několika závěry Komise, ale konstruktivně spolupracuje.

Paris, France – January 28, 2016: Amazon logotype printed on cardboard box side seen from above on a wooden parwuet floor. Amazon is an American electronic e-commerce company distribution worlwide e-commerce goods

Komise v roce 2020 obvinila Amazon, že využívá svou velikost, sílu a data k prosazování vlastních produktů a získávání nespravedlivé výhody oproti konkurenčním obchodníkům, kteří prodávají na jeho online platformě.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek